یو پی اس آنلاین:

عملکرد دستگاه های Online بصورتی است که ابتدا برق شهر توسط رکتیفایر یکسو و DC شده و از این ولتاژ DC توان مورد نیاز شارژر و اینورتر تأمین خواهد شد. در مرحله بعد ولتاژ DC مجدداً توسط اینورتر به برق AC تبدیل شده و خروجیUPS ساخته می­شود. به این دلیل به این ساختارDouble Conversion نیز گفته می­شود.

در ساختار Online یو پی اس دائماً فعال بوده و مصرف کننده ها نیز پیوسته به ولتاژ ساخته شده توسط UPS متصل هستند و برق شهر مستقیماً به مصرف کننده نمی­رسد به همین دلیل اختلالات برق شهر به هیچ وجه به خروجی UPS منتقل نمی­شود.

یو پی اس های Online دارای مزیت های بسیاری نسبت به سایر طراحی ها دارند از جمله اینکه دارای محدوده وسیع تر در ولتاژ ورودی، رگولاسیون ولتاژ و فرکانس خروجی بهتر، همچنین تحمل اضافه بار بهتر ، حفاظت از اختلالات برق شهر و ایزولاسیون بهتر هستند و برق بسیار سالم تر و مطمئن تری را ایجاد کرده و در مکان هایی که دارای نوسانات شدید هستند بهتر عمل می­کند.

با وجود این مزایا بهترین گزینه برای مصرف کننده های حساس مانند تجهیزات پزشکی، مخابرات ، دیتاسنترها و سایر مکان های مهم مخصوصاً در توان های بالا استفاده از یو پی اس های Online می باشد.

 

 

یو پی اس لاین اینتراکتیو:

این مدل UPS دارای ساختار بهینه شده ای ازOffline می­باشد بطوریکه در مسیر Bypassسیستم AVR اضافه شده تا ولتاژ برق شهر در محدوده ی بیشتری کنترل شود و عملکرد آن نیز نسبت به Offline بهتر شود. اضافه شدن سیستم تنظیم ولتاژ (AVR ) در مسیر Bypassموجب می­شود تا در صورت نوسانات برق شهر دستگاه کمتر به حالت اینورتر سوئیچ کند و در نتیجه عمر مفید باطری ها نیز افزایش می ­یابد.

 

 

استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ:

ستابیلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ برق دستگاهی است جهت حفاظت از لوازم برقی اعم از خانگی و غیره که اصول آن بر مبنای کنترل نوسانات برق شهر می باشد بطوریکه با تغییرات ولتاژ در ورودی، خروجی مطمئن و نسبتاً ثابتی ارائه می دهد که موجب می شود دامنه ی ولتاژ برق شهر بیشتر شده و مصرف کننده کمتر از رنج قابل قبول ولتاژ خارج شود . همچنین با توجه به دارا بودن سیستم های حفاظتی ار جمله حد بالا و پایین برق شهر که در صورت تغییرات بیش از اندازه برق شهر خروجی را قطع می کند تا مصرف کننده آسیب نبیند و نیز سیستم بار اضافه و اتصال کوتاه خروجی که مصرف کننده را در صورت اتصالی و یا جریان بیش از حد از مدار با قطع خروجی جدا کرده و امنیت را ایجاد می کند.

تمامی کنترل موارد فوق توسط برد میکرو پرسسور دستگاه انجام شده و نتیجه ی آن از طریق نمایشگر LCD و یا LED قابل رویت می باشد.

وجود استابیلایزر با توجه به اینکه در اکثر مناطق نوسانات برق شهر وجود دارد موجب افزایش ایمنی و راندمان دستگاه ها شده و به تبع آن تلفات انرژی کمتر شده و هزینه برق مصرفی نیز کاهش می یابد.